זמר ופסנתרן

המונח זמר ופסנתרן מתיישב אצלי לגמרי כדבר טבעי ואורגני כחלק ממני ,

למרות שברוב ההופעות שלי אני ושר ומנגן באקורדיון , מהסיבה הפשוטה ,ראשית אני מאוד אוהב את כלי הנגינה הזה ,שנית אני אוהב לשתף ולערב את הקהל שלי, בשירה ובהוויית הערב , ולהעביר את המסר, שאת החגיגה הערב, אנו עושים ויוצרים ביחד.. המושג שאנחנו מכירים מעולם התנך.

"ישחקו הנערים לפנינו" או במקרה שלי ינגן הנער לפנינו ואנו רק נקשיב, לא מקובל עלי, הכוונה שלי שבכל ערב , ובכל מקום שאליו אני מוזמן ,אני יעשה את המקסימום , שאני והקהל, יחד נרים את הערב לגבהים , אני בנגינה ושירה סוחפת, והם ,בלהצטרף אלי בשירה ריקודים ,או כל מה שבא להם. 

לשיפוטי האובייקטיבית גם בתור פסנתרן וגם בתור אקורדיוניסט , שאוהב את שני הכלים הללו מאז שחר ילדותי, כלי הנגינה האולטימטיבי שיעשה את העבודה ויעורר בצליליו המופלאים את הקהל, (כשמדובר בשירה בציבור )זה האקורדיון,חוץ מזה האקורדיון מתחבר טוב יותר עם שירה בציבור ,והרפרטואר של צלילי האקורדיון מטובל בשירים , ובמוסיקת עם ,שירי להקות צבאיות ,שירי תנועת נוער, שירים רוסיים ,שאנסונים צרפתיים וכו.. הוא כלי מושלם ,צריך רק לדעת לנגן עליו כהלכה.(כמובן שגם פסנתרן טוב יכול לעשות את העבודה בצורה נהדרת .) 

הפסנתר לעומתו הוא כלי מופלא לא פחות ,הרי כולם מכירים את יתרונותיו , בצעירותי בהיותי סטודנט למוסיקה, ניגנתי לפרנסתי בברים ,בבתי מלון במסעדות ובכל מיני מקומות,, ליוויתי אומנים רבים , לימדתי והכנתי תלמידים לבגרות , בקיצור הייתי מאוד מחובר לפסנתר

הפסנתר שימש אותי ועדין משמש אותי במהלך חיי פיאנו בר,הוא מונח ידוע , מקום שם ניגנתי וביליתי הרבה שנים ( בכל תקופת לימודי המוסיקה שלי ) בתור נגן ,וזמר שרתי וניגנתי תוך כדי שהציבור מקשיב ,ומנהל סמול טוק ( דיבור תרבותי וחרישי ) או תוך כדי אכילה , מבחינתי זה היה בסדר , תהנו לכם באשר אתם שם .לא חייבים לשיר איתי ולהצטרף .אין כמו הפסנתר בליצור אווירה כלשהי.

לא מזמן הוזמנתי לנגן ולהופיע באירוע שירה בציבור הערב כלל גם ריקודים ,המזמין שאל אותי

אם אני יכול ומוכן לנגן בפסנתר באירוע , ולוותר על האקורדיון ,כי לטעמו הפסנתר יותר מתאים לשירה ,מובן שהסכמתי , אך בנוסף, הצעתי לו להביא גם את האקורדיון כדי שהוא יוכל לחוש את ההבדלים ביניהם ,ואכן כך היה, מהרגע שעברתי מנגינת הפסנתר לנגינה באקורדיון, משהו קרה ,המוסיקה והשירה סחפה יותר את כולם ,היה יותר חשק לשיר, אינני יודע להסביר את התופעה ,בסוף הערב הוא הצדיק אותי והודה לי שהבאתי איתי את האקורדיאון .

לסיום גם פסנתר וגם אקורדיון הם כלי נגינה מדהימים ,ומי שיודע לעבוד עליהם כמו שצריך, יכול להסב אושר רב לסובבים אותו ,לשמחתי שני הכלים הללו היו לילדי ,השקעתי הרבה מאוד שנות לימוד בהם (דם , יזע , כן כן ... גם בכי ודמעות ) על מנת להפיק מהם כמה שיותר, וכמובן שתמיד יהיה לי עוד מה ללמוד ותמיד גם הפסנתר וגם האקורדיון יהיו חלק מחיי, וימשיכו ללוות אותי. 

המלצות - ערבי שירה בציבור

מאיר היקר תודה רבה על ערב נפלא במועדון מוצ"ש בסניף "אמונה" ר"ג. הכשרון הנפלא שלך בנגינה, הרפרטואר העשיר והמגוון, החיוך, הנועם, הנכונות להיות קשוב לכל בקשה של הקהל,כל זה גרם למפגש איתך להיות מוצלח כל כך. מקווים למפגשים נוספים בהמשך. בתודה דניאלה פרל רכזת מועדון מוצ"ש. 16/1/13

ממליצים על מאיר

לכבוד מאיר פז שלום רב, בשמי ובשם כל " קבוצת גמלאים בליינים" ( ק.ג.ב.) הנני מוצא כחובה נעימה, להודות לך מקרב לב, על היותך שותף לחגיגת יום העצמאות לשנת 2013 שלנו. בנגינתך הוירטואוזית על האקורדיון ובהתלהבותך ,הצלחת לסחוף אותנו לשיר את שירי ארץ ישראל היפים ,בהנאה ובאווירה נהדרת שהיית שותף ליצירתה. ערב זה היווה חוויה גדולה עבורנו והרבה מאד בזכותך. שוב.../credentials.aspx

כתבות ערבי שירה

טיפים לשירה בציבור, כנסו לעמוד המורחב

 

כללי שירה בציבור - מידע שאלות ותשובות כלליות

\

ההתמחות שלי - זמר ופסנתרן מאיר פז שנים של ניסיון בעולם המוזיקה.

 

תמונות מאירועים - כנסו לגלריית תמונות ראו תמונות מאירועים בזמן אמת.

 

תמונה אחת שווה אלף מילים - כמה לדעתכם שווה קטע וידאוכנסו לעמוד גלריות וידאו וראו  המון סרטונים מהופעות שירה בציבור .