על שירה בציבור מאת מאיר פז

לנגן  לשיר ולצבור  ניסיון  בהופעות של  שירה  בציבור  זו  חוויה מאלפת .הופעות  של שירה  בציבור  , זאת באמת  עבודה  מיוחדת ושונה  מכל עבודה אחרת שאני  מכיר.

כל יום חוויה חדשה במקום חדש עם שירים חדשים

ראשית מקום  העבודה  משתנה  מהופעה  להופעה , קהל  היעד  גם  הוא משתנה   לא  קבוע  ורגיל נושאי  השירים גם הם משתנים , ישנים , חדשים . חסידיים ,שירי  קודש,  שירי  מלחינים ועוד.. ממש  חגיגה של  אפשרויות , והכול  הכול תלוי  לאיזה  ציבור  אני  מגיע .הנה כמה דוגמאות וסיפורים קטנים. , למשל :הופעות בגני ילדים , סיום שנה לילדי גן לפני  שהם  ממשיכים  את  מסלולם  בדרך לביה"ס ,יש גנים  שהגננות שמות להן לדגל ,ללמד  את ילדי  הגן את  שירי ארץ ישראל היפה , יש להן  לגננות אלה  אהבה  מיוחדת לשירי ארץ ישראל  ,הן  לא  מסתפקות בלימוד שירי גן  רגילים חמודים,חשוב להן  שהילדים  ישירו ויכירו את השירים, שאיתם המדינה שלנו  צמחה  השירים הללו  ליוו אותה בבנייתה , ושלא  תתבלבלו ההופעה  בגן הילדים היא  הופעה לכל דבר ועניין  ,אני  מגיע עם   מסך ,מקרן , הגברה ואקורדיון , ואת נושאי  השירה  בציבור הגננת בוחרת  .והם מגוונים  כגון ,:שירי  נעמי  שמר "שירי אהוד מנור :שירי  להקות  צבאיות  ולפעמים  הכול מעורבב יחד.


להמשך המאמר כנסו

הופעות שלעולם לא אשכח

ההופעה  שהייתה לי לא מזמן  זימנה לי חוויה  מרגשת אחרת . הוזמנתי לנגן למשפחה שעלתה להתייחד עם  אהובה  בבית הקברות ,מיד לאחר מכן  התכנסו הקרובים וכל  החברים בבית המשפחה לציין את ההזכרה בערב  שירה בציבור, בהתחלה לא הסתדר לי ,תחושת השכול מצד אחד ,ומצד שני ערב שירה, אך מהר מאוד האווירה השתנתה אווירה יותר קלילה עם סיפורים וזיכרונות. הערב שירה התחיל ,לא לפני שהתכבדנו בדברים טובים והשולחן היה עמוס ,התחלתי לנגן באקורדיון וליצור  אווירה של זמר ושיר,התחלנו לשיר את כל  השירים  שהמנוח  אהב, החל  משירי תנועות הנוער, שירים רוסיים ,שירי מלחינים ,שירי מולדת ומה  לא .. . אגב  ההסבר לערב השירה בציבור  היה  שהמנוח  אהב לשיר את שירי הארץ ,ואף  לקח  חלק נרחב בפעילות שירה .הוא השתתף במקהלות ובהרכבי שירה  הקיבוץ שהיה ביתו סיפק לו  הזדמנויות רבות, לו ולחברים  לארגן הרבה מפגשי שירה  במועדים ובחגים כשהתכנסו כל חברי הקיבוץ בחדר האוכל, במועדים ובחגים, הם,הפליאו לשיר לפני החברים בערבי שירה בציבור ואני בטוח שכל הקיבוץ נהנה מחגיגת הזמר שלהם. 


להמשך המאמר לחצו כאן

גם בטבע שרים בציבור

ההופעות  הן מגוונות ,וההופעות בטבע הן  הכי  מדליקות ,תמיד  אני  מופתע מחדש ממקמות חדשים בארץ ,ומאלה  שרוצים לארגן לעצמם את המסיבה הכי מדליקה, להיות  מקוריים ויצירתיים ולארגן ערבי  שירה בציבור מתחת לכל  עץ  רענן ,או תוך כדי ישיבה על מרבצי  דשא ,תחת כיפת השמיים ,על החול  א ועל שפת הים , או  על  איזו  גבעה בשדה חרוש  מרוחק מכל סביבה  עירונית . ארגון  שירה בציבור במערה זה הדבר הכי הזוי שהיה לי ,כשהוזמנתי לנגן במסיבת בר מצווה , תארו לכם לארגן  שירה בציבור ולנגן  בתוך מערת פעמון  ענקית עם  מאות אנשים שיושבים על כסאות ושרים את " מלכות החרמון או  גן השקמים "בהחלט חוויה מגניבה, למרות שהאקוסטיקה הייתה בעייתית קצת. במאמר הבא אמשיך לתאר לכם מחוויות ערבי השירה בציבור שערכתי.

המלצות - ערבי שירה בציבור

מאיר היקר תודה רבה על ערב נפלא במועדון מוצ"ש בסניף "אמונה" ר"ג. הכשרון הנפלא שלך בנגינה, הרפרטואר העשיר והמגוון, החיוך, הנועם, הנכונות להיות קשוב לכל בקשה של הקהל,כל זה גרם למפגש איתך להיות מוצלח כל כך. מקווים למפגשים נוספים בהמשך. בתודה דניאלה פרל רכזת מועדון מוצ"ש. 16/1/13

ממליצים על מאיר

לכבוד מאיר פז שלום רב, בשמי ובשם כל " קבוצת גמלאים בליינים" ( ק.ג.ב.) הנני מוצא כחובה נעימה, להודות לך מקרב לב, על היותך שותף לחגיגת יום העצמאות לשנת 2013 שלנו. בנגינתך הוירטואוזית על האקורדיון ובהתלהבותך ,הצלחת לסחוף אותנו לשיר את שירי ארץ ישראל היפים ,בהנאה ובאווירה נהדרת שהיית שותף ליצירתה. ערב זה היווה חוויה גדולה עבורנו והרבה מאד בזכותך. שוב.../credentials.aspx

כתבות ערבי שירה

טיפים לשירה בציבור, כנסו לעמוד המורחב

 

כללי שירה בציבור - מידע שאלות ותשובות כלליות

\

ההתמחות שלי - זמר ופסנתרן מאיר פז שנים של ניסיון בעולם המוזיקה.

 

תמונות מאירועים - כנסו לגלריית תמונות ראו תמונות מאירועים בזמן אמת.

 

תמונה אחת שווה אלף מילים - כמה לדעתכם שווה קטע וידאוכנסו לעמוד גלריות וידאו וראו  המון סרטונים מהופעות שירה בציבור .