שירה בציבור בתל אביב עם מאיר פז

מדינת ישראל היא מדינה שלא תמיד פשוט לחיות בה. הכלכלה בעייתית, המצב הביטחוני מדאיג ויש היבטים נוספים שגורמים לרוב האזרחים להחסיר מדי פעם, פעימה. אחת הפעילויות המהנות המשויכת להווי הישראלי היא שירה בציבור בתל אביב ובערים נוספות בארץ. 


אז מה זה בעצם שירה בציבור?


שירה בציבור בתל אביב ובמקומות נוספים בישראל מהווה את אחד ממאפייני התרבות הישראלית ציונית. רובינו שמענו סיפורים על קבוצות העלייה הראשונה והשנייה שהתקבצו מדי ערב לשירה בציבור כאשר הם בנו את ההתיישבויות בארץ. בהמשך,  פעילות מהנה זו אפיינה את בני הקיבוצים והמושבים ולפני עשור היא פרצה גם לערים, אם מדובר על המגזר הפרטי ואם על המגזר המוסדי והעסקי שהחליטו להזמין את כל העובדים לפעילות ארצישראלית מהנה.


יתרונות של שירה בציבור


  •  גיבוש - היא מגבשת בין יחידים והופכת אותם לקבוצה שנהנית ביחד.
  • פעילות מהנה ומשחררת - שירה בציבור בתל אביב היא אחת מהפעילויות המשחררות והמהנות, דבר אשר עוזר להתנתק משגרת היומיום העמוסה, לצחוק וליהנות.
  • ציונות מודרנית - כיוון שמדובר על פעילות שמאפיינת את ישראל, קיים כאן חיבור של אנשים להווי של המדינה. לא תמיד שירה בציבור במרכז כוללת שירי עבריים עממיים, שכן פעמים רבות אנשים מעוניינים בשירים מודרניים או שירי להקות צבאיות אותם הם מכירים ומהם הם נהנים. אך פעילות זו תמיד מחברת את האדם אל מדינתנו והשפה העברית.

איך מתנהל ערב השירה?


שירה בציבור במרכז היא פעילות אותה צריך להנחות אדם עם ניסיון, כישורים וציוד המתאים לכך. חשוב לבחור את המנחה שלערב שירה בציבור במרכז רק לאחר פגישה אישית איתו או ביקור באותו אירוע אותו הוא מנחה. בפגישה יש לוודא כי מדובר על  אדם עם ניסיון, רשימת שירים מרשימה ולברר על איזה כלי הוא מנגן, האם הוא אחראי על הבאת הציוד וחיבורו, כמה זמן נמשך האירוע ועוד. כל אלו יבטיחו אירוע מהנה של שירה בציבור.


למידע נוסף על מהלך האירוע של שירה בציבור עם מאיר פז, בקרו בעמוד שאלות ותשובות.

 

המלצות - ערבי שירה בציבור

מאיר היקר תודה רבה על ערב נפלא במועדון מוצ"ש בסניף "אמונה" ר"ג. הכשרון הנפלא שלך בנגינה, הרפרטואר העשיר והמגוון, החיוך, הנועם, הנכונות להיות קשוב לכל בקשה של הקהל,כל זה גרם למפגש איתך להיות מוצלח כל כך. מקווים למפגשים נוספים בהמשך. בתודה דניאלה פרל רכזת מועדון מוצ"ש. 16/1/13

ממליצים על מאיר

לכבוד מאיר פז שלום רב, בשמי ובשם כל " קבוצת גמלאים בליינים" ( ק.ג.ב.) הנני מוצא כחובה נעימה, להודות לך מקרב לב, על היותך שותף לחגיגת יום העצמאות לשנת 2013 שלנו. בנגינתך הוירטואוזית על האקורדיון ובהתלהבותך ,הצלחת לסחוף אותנו לשיר את שירי ארץ ישראל היפים ,בהנאה ובאווירה נהדרת שהיית שותף ליצירתה. ערב זה היווה חוויה גדולה עבורנו והרבה מאד בזכותך. שוב.../credentials.aspx

כתבות ערבי שירה

טיפים לשירה בציבור, כנסו לעמוד המורחב

 

כללי שירה בציבור - מידע שאלות ותשובות כלליות

\

ההתמחות שלי - זמר ופסנתרן מאיר פז שנים של ניסיון בעולם המוזיקה.

 

תמונות מאירועים - כנסו לגלריית תמונות ראו תמונות מאירועים בזמן אמת.

 

תמונה אחת שווה אלף מילים - כמה לדעתכם שווה קטע וידאוכנסו לעמוד גלריות וידאו וראו  המון סרטונים מהופעות שירה בציבור .