שירי זמר עברי

מי לא אוהב שירי זמר עברי?

בתור ישראלים גאים אחת הנישות המוזיקליות איתן אנו נוהגים להזדהות, היא השירים הישראליים עליהם כולנו גדלנו המשתלבים נפלא בכל מפגש חברתי המשלב כמובן שירה בציבור. השירה בציבור הוא מנהג אשר קיים בקרב עם ישראל עוד מקום המדינה כאשר בילוי מועדף באותם ימים היה התכנסות בקבוצות ושירה של שירי ארץ ישראל או שירים רוסיים וכדומה.

 

עם השנים התפתח מאוד תחום השירה בציבור ועד היום הוא אחד הבילויים המועדפים על חובבי השירה כאשר כיום, בניגוד לאותם ימים מקום המדינה אל האקורדיון התווספו גיטרות,תופים, כלי נשיפה וכדומה. בנוסף אמצעי בידור מגוונים כמו מקרן משולבים במפגשים זאת על מנת שהקהל יוכל לעקוב אחרי המילים. גם מגברים איכותיים וציוד צילום אשר מתעד את אותם ערבים הפכו לחלק מערבי שירה וזמר עברי. כיום ניתן לחוות את ערבי השירה בציבור במקומות כמו בתי קפה, אולמות תיאטרון ואפילו כחלק בלתי נפרד מאירוע חגיגי מרכזי כמו ערבי יום הולדת או יום נישואין וכדומה.

 

סגנונות של שירה בציבור

גם בתוך ענף השירה בציבור ישנן אין ספור סגנונות כאשר את הסגנון של הערב אנו דואגים להתאים מראש כמובן על פי הקהל שעתיד להגיע לאותו אירוע, וכך בונים את רפרטואר השירים. סוגים שונים של קהלים יכולים להיות חובבי שירי ארץ ישראל הישנה, חובבי מוזיקה ים תיכונית, מוזיקה יוונית או שירים רוסיים ואפילו שירים עכשויים נכנסים לעתים לקטגוריית שירי זמר עברי.

את השירים לאותו ערב כמובן אנו בונים סביב אותו סגנון שירה אשר אליו מתחבר קהל היעד ומוסיפים שירים נוספים  האהובים על כולם.

 

חשיבותו של המנחה

למנחה של ערב השירה בציבור ישנה חשיבות עליונה בהצלחתו של הערב שכן הוא הדבק המחבר בין כל האלמנטים באותו אירוע. לא תמיד נוצר חיבור מוצלח בין מנחה, קהל וסגנון השירה ולכן חשוב שהמנחה ייצור את אותו החיבור מיוחד עם הקהל כבר בתחילת הערב. ברגע שלמנחה ולקהל יש שפה משותפת וכימיה טובה זהו מתכון לערב שירה בציבור שעליו ידובר עוד רבות. מאיר פז דואג לשבור את הקרח עם הקהל כבר בתחילת הערב וליצור אווירה ייחודית ושמחה במקום האירוע תודות לשנים רבות של נסיון בהובלת ערבי שירה בציבור.

 

חשיבות הציוד

על מנת שערב השירה בציבור אכן יהיה הצלחה אנו רוצים שכל האלמנטים בו יפעלו כיאות ועל כן חשוב שהמגברים, הרמקולים והמקרן יעבדו היטב לאורך כל הערב, על מנת כמובן לספק סאונד איכותי ולאפשר למשתתפים לקרוא את מילות השירים בצורה ברורה ונוחה. למאיר פז ציוד מתקדם ואיכותי עימו הוא מוביל את ערבי השירה בציבור, החל מרמקולים ועד המצגות של השירים שכן זהו הדבק של הערב וכך כולם יכולים לשמוע את המוזיקה בצורה טובה ולהשתתף בשירת המילים.

 

המלצות - ערבי שירה בציבור

מאיר היקר תודה רבה על ערב נפלא במועדון מוצ"ש בסניף "אמונה" ר"ג. הכשרון הנפלא שלך בנגינה, הרפרטואר העשיר והמגוון, החיוך, הנועם, הנכונות להיות קשוב לכל בקשה של הקהל,כל זה גרם למפגש איתך להיות מוצלח כל כך. מקווים למפגשים נוספים בהמשך. בתודה דניאלה פרל רכזת מועדון מוצ"ש. 16/1/13

ממליצים על מאיר

לכבוד מאיר פז שלום רב, בשמי ובשם כל " קבוצת גמלאים בליינים" ( ק.ג.ב.) הנני מוצא כחובה נעימה, להודות לך מקרב לב, על היותך שותף לחגיגת יום העצמאות לשנת 2013 שלנו. בנגינתך הוירטואוזית על האקורדיון ובהתלהבותך ,הצלחת לסחוף אותנו לשיר את שירי ארץ ישראל היפים ,בהנאה ובאווירה נהדרת שהיית שותף ליצירתה. ערב זה היווה חוויה גדולה עבורנו והרבה מאד בזכותך. שוב.../credentials.aspx

כתבות ערבי שירה

טיפים לשירה בציבור, כנסו לעמוד המורחב

 

כללי שירה בציבור - מידע שאלות ותשובות כלליות

\

ההתמחות שלי - זמר ופסנתרן מאיר פז שנים של ניסיון בעולם המוזיקה.

 

תמונות מאירועים - כנסו לגלריית תמונות ראו תמונות מאירועים בזמן אמת.

 

תמונה אחת שווה אלף מילים - כמה לדעתכם שווה קטע וידאוכנסו לעמוד גלריות וידאו וראו  המון סרטונים מהופעות שירה בציבור .