ערבי שירה בציבור עם מאיר פז

מהו ערב שירה בציבור?

ערב שירה בציבור, הינו אירוע וותיק בהווי הישראלי. זה התחיל עוד מקום המדינה, כאשר היו שרים לחיילים על מנת לעודד אותם ולהרים את המוטיבציה. כיום, ערבי שירה בציבור הם דרך נהדרת לציין ולחגוג אירועים מכל סוג, בין אם זה אירוע פרטיאירוע חברה, יום הולדת או כל דבר אחר.


שמי מאיר פז, ואני מומחה בהנחיית ערבי שירה בציבור. ידידי הטוב, האקורדיון, מלווה אותי כבר עשרות שנים ואיתו ביחד אני מציע לכם חוויה נדירה של כיף ושירה בצוותא שלא תישכח לאחר זמן רב. ערב שירה בציבור מתאים לצעירים ולמבוגרים כאחד, ובזמן האחרון הולך נהיה פופולארי יותר ויותר בקרב קהלים צעירים. היופי של ערבי שירה בציבור, היא הביחד - כולם יכולים להשתתף, ואפילו לזייף, וליהנות מהחוויה.


אין יותר יותר ממראה עיניים ומשמע אוזניים, לכן אני מזמין אתכם להתרשם מהסרטונים שלי בעמוד הזה.


ברשותכם, נסיים בסיפור אישי:


שיחת הטלפון שנכנסה אלי הייתה בערך כך: "שלום מאיר קיבלתי את הטלפון שלך מידיד, הבנתי שאתה שר מנגן, מארגן אירועים של שירה בציבור ועושה שמח (הפנייה הייתה ברורה ושגרתית, כמו הרבה פניות אחרות).


"שמע", הוסיף ואמר, "יש בר מצווה לבן שלי, ואחרי העלייה לתורה, אני רוצה לכנס את כל האורחים באולם בית הכנסת, לאכול, ואז לשמוח ולשיר". אמרתי לו "נפלא, אני אוהב לשמח אנשים, אני אגיע עם האקורדיון, ואני מבטיח שנעשה שמח". עוד לפני שסיימתי, הוא הוסיף ואמר, זהו ....


יש בעיה קטנה ,אני מבקש שתגיע ללא כלי נגינה מפאת קדושת השבת, ומאחר שחלק מהאורחים הדתיים שלי ביקשו ממני שלא יהיו כלי נגינה". האמת, לא התלהבתי במיוחד מהרעיון, אבל משהו בפנים אמר לי שיהיה בסדר והחלטתי ללכת על זה ויהי מה.


יום שבת הגיע, הצטיידתי בחולצה לבנה וכיפה, הגעתי לבית הכנסת. המקום המה במשפחות צעירות, ואווירת חג שררה באוויר. אחרי זמן קצר חילקו שירונים, האורחים התכנסו באולם ובעזרתי ועידודי, תוך כדי שאני בוחר את השירים המתאימים מהשירון, החלנו לפצוח בשירה.


אני חייב לציין, שבמשך למעלה משעה, אנשים שרו בהתלהבות כזאת, והיופי המרכזי בשירה בציבור, הוא הלגיטימציה לכל אחד לשיר, גם אם אותו אדם מזייף. אנשים פשוט שרים ושרים על מנת לשמח ולשמוח עם משפחת חתן הבר מצווה, כמו במקרה הזה


בגרון ניחר ולב מתרונן בסיפוק, חזרתי הביתה, הרגשתי וחשבתי לעצמי, זאת המשמעות האמיתית לכינוי שירה בציבור . שירה בציבור, היא בעצם חוויה של קבוצת אנשים, שללא התניה, ללא כלי נגינה - בהכרח שרים את השירים הידועים כולם ביחד משירי מולדת ושירים מההוויה הישראלית. לזה אני קורא, כשהשירה נמצאת בלב, שום דבר לא יעצור אותה . כמובן שההורים הודו לי וברכו אותי על העבודה שעשיתי חזרתי הביתה בסיפוק ובחיוך גדול.

 

המלצות - ערבי שירה בציבור

מאיר היקר תודה רבה על ערב נפלא במועדון מוצ"ש בסניף "אמונה" ר"ג. הכשרון הנפלא שלך בנגינה, הרפרטואר העשיר והמגוון, החיוך, הנועם, הנכונות להיות קשוב לכל בקשה של הקהל,כל זה גרם למפגש איתך להיות מוצלח כל כך. מקווים למפגשים נוספים בהמשך. בתודה דניאלה פרל רכזת מועדון מוצ"ש. 16/1/13

ממליצים על מאיר

לכבוד מאיר פז שלום רב, בשמי ובשם כל " קבוצת גמלאים בליינים" ( ק.ג.ב.) הנני מוצא כחובה נעימה, להודות לך מקרב לב, על היותך שותף לחגיגת יום העצמאות לשנת 2013 שלנו. בנגינתך הוירטואוזית על האקורדיון ובהתלהבותך ,הצלחת לסחוף אותנו לשיר את שירי ארץ ישראל היפים ,בהנאה ובאווירה נהדרת שהיית שותף ליצירתה. ערב זה היווה חוויה גדולה עבורנו והרבה מאד בזכותך. שוב.../credentials.aspx

כתבות ערבי שירה

טיפים לשירה בציבור, כנסו לעמוד המורחב

 

כללי שירה בציבור - מידע שאלות ותשובות כלליות

\

ההתמחות שלי - זמר ופסנתרן מאיר פז שנים של ניסיון בעולם המוזיקה.

 

תמונות מאירועים - כנסו לגלריית תמונות ראו תמונות מאירועים בזמן אמת.

 

תמונה אחת שווה אלף מילים - כמה לדעתכם שווה קטע וידאוכנסו לעמוד גלריות וידאו וראו  המון סרטונים מהופעות שירה בציבור .